AKERSHUSSTEVNET 2. – 3. SEPTEMBER 2023

Helgen 2.-3. september var det for 30. året duket for Akershusstevnet.

Dette er et arrangement hvor kulturarven vår står i sentrum. Dampbåten vår «Alexandra» var spesielt ønsket til dette 30. års jubileet, da Alexandra er desidert den eldste lystbåten i Norge som flyter på egen kjøl. Det er kun Skibladner, som fremdeles er i drift, den er 5 år eldre.

Vi ankom fredag Akershus kaia med god fyr i ovnene og flott røyk i pipa.
Det var en god del interesse rundt båten i løpet av helgen, men absolutt mest da vi begynte å fyre i ovnen før hjemturen til Frognerkilen søndag ettermiddag. Da var det stor engasjement når vi skulle buksere oss ut fra innerst ved Akershuskaia, men dette gikk bra, selv med båter på alle kanter og vind i siden. Alexandra er ikke en lett manøvrerbar båt, men med litt planlegging og erfaring så klarte vi dette uten hjelp.

Tilstede på Akeshusstevnet: Arne Gunnar Solemsjø, Kristian Nesje, Jon Stadheim,

Audny og  Bjørn Isaksen

Tekst og bilde Audny og Bjørn Isaksen

Flere nyheter

VALG AV STYREMEDLEMMER

Det nærmer seg, ihht foreningens vedtekter, fristen for valgkomiteens innstilling på styremedlemmer til årsmøtet 2024. Fristen er 31.12.2023 og valgkomiteen ønsker innspill til kandidater fra foreningens

Les mer