VI TAR MILJØANSVAR

I en artikkel i Dagens Næringsliv skrives det at båtfolket ikke tar noe ansvar for miljøet ved båtpuss. Det vil vi på det sterkeste avvise. Vi tar tak. Frognerkilen Båtforening av 1860 har i samarbeid med Robust Vann fått installert et renseanlegg på Lysaker. Anlegget har som formål å rense forurenset vann som er brukt til spyling av båtskrog. Testperioden har foregått fra slutten av september til begynnelsen av
november. Resultatene er veldig gode. Rensegraden lå fra 93-96 % (se vedlagt rapport). Vi ønsker at våre medlemmer er klar over at vi jobber for et bedre miljø og tar ansvar. Del gjerne denne informasjonen til dine venner og bekjente.

Flere nyheter

Seilbåten Roxanne

Seilforeningen har en en seilbåt som kan brukes av foreningens medlemmer. Denne kan lånes til turer, og båten deltar også på Ullern Cup og Oustøyaregattaen.

Les mer